Suluova'da Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hakkında sağlık personeline eğitim verildi.
Suluova Devlet Hastanesi’nde Suluova İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülay Yetkin tarafından “Kırım Kongo Kanamalı Ateşi” konulu sağlık personeline hizmet içi eğitim verildi.
Eğitimde, bahar ve yaz aylarında görülen, başlıca kene tutunması veya kene ile temas sonucunda bulaşan KKKA ile ilgili korunma yöntemleri aktarıldı. Eğitimde ayrıca havaların ısınmasıyla birlikte piknik alanlarında kene ısırmalarına dikkat edilmesi, açık renkli elbiselerin giyilmesinin önemli olduğu ve kene ısırmalarında anında hastaneye müracaat edilmesi gerektiği vurgulandı.
SAĞLIK
Yayınlanma: 04 Haziran 2024 - 18:41
Suluova'da KKKA Eğitimi Verildi
SAĞLIK
04 Haziran 2024 - 18:41
İlginizi Çekebilir