Sağlık Bakanlığının “Yaşama Yol Ver” kampanyası çerçevesinde Amasya İl Ambulans Servisi Başhekimliği personeli tarafından ilkokul öğrencilerine eğitim verildi.
“Yaşama Yol Ver” kampanyası çerçevesinde İl Ambulans Servisi Başhekimliği personelleri okul ziyaretleri gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Gümüşhacıköy Şehit Ümit Çoban İlkokulu'nu ziyaret eden sağlık personeli, öğrencilerle bir araya geldi.
112 Acil Sağlık Hizmetlerinin önemini anlatan ekipler, öğrencilere trafikte ambulansa yol verme ile hangi şartlarda ve nasıl iletişim kurulması gerektiği konularında eğitim verdi. Ambulansın iç donanımı hakkında da bilgilerin verildiği eğitimin olumlu tutum ve davranış geliştirmesinin sağlanması amaçlandı.
EĞİTİM
Yayınlanma: 03 Mayıs 2024 - 20:00
Gümüşhacıköy'de Öğrencilere "Yaşama Yol Ver" Projesi Anlatıldı
EĞİTİM
03 Mayıs 2024 - 20:00
İlginizi Çekebilir