Amasya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, Amasya Bülbül Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne Çevre Beratı ödülünü verdi.
Milli Eğitim Bakanlığında öğrencilerin atık üretimini azaltmak, geri ileri dönüşümü teşvik etmek ve çevreye duyarlılık konularında farkındalık oluşturmak, yenilikçi çözümleri geliştirmek amacı ile okullarda Atıktan Sanata İleri Dönüşüm Kategorisi, Sıfır Atık Projeleri Kategorisi ve İyi Uygulama Yapan Okul Kategorisi olmak üzere üç farklı kategoride Sıfır Atık Yarışma düzenlendi. Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, düzenlenen yarışma sonucunda, İyi Uygulama Yapan Okul Kategorisi il birincisi seçilen Amasya Bülbül Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine Milli Eğitim Bakanlığınca gönderilen " Çevre Beratı" ödülünü verdi.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen; “Bakanlığımızca ülke genelindeki okullarımızda öğrencilerimizde çevre bilinci oluşturmak ve farkındalık yaratmak adına önemli çalışmalar yürütülüyor. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize gösterdikleri özverili ve başarılı çalışmaları için teşekkür ediyorum.” dedi.
Kader Baş
GÜNDEM
Yayınlanma: 21 Mayıs 2024 - 12:50
Türkmen, Çevre Beratı Ödülü Verdi
GÜNDEM
21 Mayıs 2024 - 12:50