Amasya Üniversitesi ile Amasya İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü işbirliğiyle, Rektörlük Konferans Salonu’nda, "Afet Farkındalık Eğitimi" düzenlendi.
AFAD Eğitim Uzmanı Burhan Özlü tarafında verilen eğitime akademik ve idari personel katıldı.
Eğitimde herhangi bir afet öncesinde alınabilecek tedbirleri anlatan Eğitim Uzmanı Burhan Özlü, özellikle deprem risklerinin alabileceği basit denilebilecek önlemlerle azaltılabileceğine değindi. Deprem öncesi alınacak önlemler, deprem anında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler ve güvenli bir şekilde tahliyelerin nasıl olması gerektiği konusunu uzun uzun anlatan Eğitim Uzmanı Burhan Özlü, 6 Şubat depremi sonrası gittiği deprem bölgesinde yaşadığı deneyim ve bilgileri de paylaştığı söyleşiyi, dinleyicilerden AFAD gönüllüsü olmalarını isteyerek tamamladı.
EĞİTİM
Yayınlanma: 12 Mayıs 2024 - 11:11
Afet Farkındalık Eğitimi Düzenlendi
EĞİTİM
12 Mayıs 2024 - 11:11
İlginizi Çekebilir