Merzifon Gazimahbup Mahallesi’nde bulunan Kutluay Sokağı’nın ismi verilen teklif ile Şehit Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel olarak değiştirildi.
Merzifon Belediyesi Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda mahalle sakinlerinin verdikleri teklif görüşülürken, 1957- 1961 yılları arasında 5. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görev yaptığı esnada Gazimahbup Mahallesi Kutluay Sokak No: 7’de ikamet eden Şehit Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel’in isminin yaşadığı sokakta ölümsüzleştirilmesi oy birliği ile karara bağlandı.
Nurettin Değirmenci
SİYASET
Yayınlanma: 03 Ocak 2024 - 12:03
Kutluay Sokağı'nın ismi Cengiz Topel olarak değiştirildi
SİYASET
03 Ocak 2024 - 12:03