Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Amasya İl Müdürlüğü tarafından Amasya Üniversitesi öğrencileri ile akademik, idari personeline yönelik “Destek AFAD Gönüllüsü” eğitimleri verilmesine başlandı.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Amasya İl Müdürlüğü Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Burhan Özü, “Ülkemizde arama ve kurtarma, sosyal yardım, yangın, ilkyardım gibi konularda, afet ve acil durum hallerinde profesyonel ekiplere destek olabilecek bilgi ve beceriye sahip kişilerin sayısını arttırmamız gerekiyor. Bu amaçla Amasya Üniversitesi ile birlikte afet öncesi, afet sırasında ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak amacıyla bir çalışma yürütüyoruz. Yüz yüze eğitimleri başarı ile tamamlayan gönüllülere, eğitimlerinin sonunda yapacağımız sınavı da geçerlerse, Amasya Üniversitesi Gönüllüleri Sertifikası ve ‘Destek AFAD Gönüllüsü’ kimlik kartı vereceğiz” ifadelerini kullandı.
EĞİTİM
Yayınlanma: 05 Mart 2024 - 17:25
"Destek AFAD Gönüllüsü" Eğitimleri Başladı
EĞİTİM
05 Mart 2024 - 17:25
İlginizi Çekebilir