Amasya’da 4-6 yaş Kur'an Kurslarının Yılsonu Kapanış Programı Sultan II Bayezid Camii'nde yapıldı.
Yapılan programa Amasya Belediye Başkan Vekili Rasim Seven, İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, İl Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kur'an Kursu öğreticileri ve aileleri katıldı.
Program öğrenciler tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda konuşan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz; "Bu programın gerçekleşmesine vesile olan ve yavrularımıza büyük emek veren Kur'an kursu öğreticilerimize ve bu özel günde bizleri yalnız bırakmayan değerli velilerimize teşekkür ediyorum. Biliyoruz ki yavrularımız burada sadece Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenmiyor, aynı zamanda geleceklerini şekillendirerek dinine, vatanına ve milletine bağlı bireyler olarak yetişmeleri için gerekli donanımları kazanıyor. Bu süreçte Allah ve Peygamber sevgisini kazanıp milli ve manevi değerlerimizi özümseyerek büyüyen öğrencilerimizi tebrik ediyor, onları yetiştiren özverili öğreticilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Program öğrenciler tarafından okunan ilahiler ve sergilenen gösterilerle sona erdi.
EĞİTİM
Yayınlanma: 28 Mayıs 2024 - 19:10
Amasya'da Minikler İçin Yıl Sonu Kapanış Programı Yapıldı
EĞİTİM
28 Mayıs 2024 - 19:10
İlginizi Çekebilir